نتایج جستجو برای عبارت :

" در قلب من پاینده ای ، ای آشناتر از نفس."

مداد رنگی های هفته: کودکانمان را با آقای مهربانی آشناتر کنیم.
بریده کتاب:
روزهای پنج شنبه من زرد است، درست مثل گل های نرگسی که توی باغچه حیاط مادرجان است.همیشه روز پنج شنبه که می شود، من و مامان و بابا می رویم خانه ی مادرجان. من خانه ی مادرجان را خیلی دوست دارم، چون آنجا می توانم هرچقدر دوست دارم بازی کنم و بدوم. همیشه وقتی گل های نرگس باغچه ی مادرجان را می بینم، یاد امام زمان علیه السلام و مادر مهربانشان می افتم.مادرجان می گوید: ((اسم مادر امام
مداد رنگی های هفته: کودکانمان را با آقای مهربانی آشناتر کنیم.

مداد رنگی های هفته
بریده کتاب:
روزهای پنج شنبه من زرد است، درست مثل گل های نرگسی که توی باغچه حیاط مادرجان است.همیشه روز پنج شنبه که می شود، من و مامان و بابا می رویم خانه ی مادرجان. من خانه ی مادرجان را خیلی دوست دارم، چون آنجا می توانم هرچقدر دوست دارم بازی کنم و بدوم. همیشه وقتی گل های نرگس باغچه ی مادرجان را می بینم، یاد امام زمان علیه السلام و مادر مهربانشان می افتم.مادرجان می
این صدایی است که بزرگ‌ترین حرف‌ها را می‌زد و خودش اعتقاد داشت. مثلاً می‌گفت: «این جوانان ما، به راه‌های آسمان آشناترند تا به راه‌های زمین.» این را چنان می‌گفت که گویا راه‌های آسمان را خودش رفته، دیده و می‌داند که این‌ها آشناتر هستند!
۱۳۷۲/۶/۱۱-رهبر انقلاب

قبل‌ترها وبلاگ‌های عجیب و غریبی می‌خواندم. جست‌وجو کردن دریچه‌های تازه برایم شوق‌انگیز بود. وبلاگ‌های زیادی نمی‌خواندم ولی هرکدام از آن‌هایی که دنبال می‌کردم یک نگاه نو، یک حرف تازه‌ای در هر دیدار برایم داشتند. حالا، خیلی زمان است که دیگر هیچ‌کدام نمی‌نویسند، یا آن‌قدر دیر، آن‌قدر غریبه که دیگر نه مثل گفت‌وگو، مثل سر تکان‌دادنی به سلام از آن سمت پیاده‌رو. خواهشی دارم از شما که این مدت همراه من هستید. وبلاگ‌های خوبی که هنوز مست
طرز تهیه رولت مرغ و ارزش تغذیه ای آن
وقتی صحبت از مرغ و غذاهای تهیه شده با آن به میان می آید، همه تکه های آب پز یا سرخ شده مرغ را به یاد می آورند که در کنارش چند برش از سبزیجات مختلف بخارپز هم 
هست. این منبع پروتئینی، جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز است اما تنها تنوع بخشیدن به طعم آن می تواند زمینه مصرف مداوم اش را فراهم کند. رولت مرغ یکی از همین 
زمینه سازهاست که در «دستور غذا»ی این هفته می توانید با آن آشناتر شوید....

ادامه مطلب
Love Means
 ,To See SomeOne With Closed Eyes
.To Miss Some One In Crowd

تا حالا شده است...
حرف‌هایت با یک نفر تمامی نداشته باشد؟
تا حالا شده است...
 نفهمی زمان با چه سرعتی گذشته ؟
دست خود آدم نیست...
بعضی‌ها عجیب به دل می‌نشینند...
 اصلا دلت جذب دلش می‌شود...
رفیق دلش می‌شود...
به عقیده‌ی من...
 هرگاه حرف‌هایت با آن یک نفر تمامی نداشت ...
و آفتاب طلوع کرد و شما هنوز مشتاق به حرف زدن بودید...
شما فراموش نشدنی‌ترین آدم‌های زندگی هم هستید.

سیستم عامل ویندوز ۷ (Windows 7) نام هفتمین سیستم عامل شرکت مایکروسافت است که بعد از سیستم عامل ویندوز ویستا ارائه شد. در واقع می توان گفت که این سیستم عامل ارائه شده است تا تمامی نقص های موجود در سیستم عامل ویندوز ویستا را برطرف کند و تجربه خوشی برای کاربران و طرفداران محصولات شرکت مایکروسافت باشد. به دلیل قدرت بالا و انعطاف پذیری، این سیستم عامل توانسته به عنوان یکی از پرطرفدارترین سیستم عامل های موجود مخاطبان بسیاری را به خود جذب کند.
در این ف
وقتی حوصله دنیا سر می رود و تو نگاه خسته ات را به آن میدوزی...
وقتی توان خنده ات را از سایه خوشی ها و لبخندها میگیری...
به وزیدنی ناهمگون به هم خواهی ریخت...
و فرو می پاشی بر سر دنیا...
بگذار کمی آشناتر با تو باشم همسایه دیوار به دیوارم...
و تنها از تو مرتزق باشم...
بخندم و خوش باشم بی سایه دیگران...
و سهمم از حوصله سر رفته دنیا را بردارم و به تو برسم...
آنجا که وام دار نخواهم بود...
و بی هیچ واسطه ای خواهم خندید...
تو این را نمی خواهی دنیا؟...
"یادداشت های نات
یادم می‌آید قبل‌ترها شباهنگ عزیز در یک‌گوشهٔ بلاگستان گفته بود از یک‌جایی به بعد آدم دیگر نمی‌تواند دوستان جدیدی به حلقهٔ روابطش اضافه کند چون سال‌ها طول می‌کشد تا یک رابطهٔ قدمت‌دار و درست‌حسابی رقم زد و سخت می‌شود به‌هرحال. (نقل به مضمون.) 
به نظرم این حرف درست است. گویا هرچه سن آدم بیشتر می‌شود ترجیح می‌دهد دایرهٔ امنش را همانطور که هست نگه دارد. اضافه کردن آدم‌های جدید دشوار می‌شود و دل‌کندن از قدیمی‌ها دشوارتر. من نمی‌گویم ب
1. سه روزه که خونه رو به مقصد زندان هارون الرشید ترک کردم. درس میخونم ولی به اون رضایت قلبیم هنوز نرسیدم. تصورم از زندان تنهایی محض بود ولی نبود. دوست داشتم تایم استراحتم رو با خودم خلوت کنم ولی نشد. متاسفانه یه آشنا پیدام کرد... البته خیلی هم آشنا نبود. آشناتر شد. از آشناتر شدن ناراحت نشدم. امید نداشت. منی که خودم حد امیدواریم به منفی بی نهایت میل میکنه امیدش دادم. دوستیم تقریبا. دو دوست به فاصله ی یه طبقه.2. بحث چرخید و به نخاع رسید. گفتم که نوزاد ا
«بهترین پیشنهاد، تلاش برای برگرداندنِ جشن چهارشنبه سوری به وضعیت تاریخی و به‌ویژه محله‌ای خانوادگیِ آن است، یعنی هر چه گروه برپاکننده با هم آشناتر باشند و افراد مسن یا کودکان در برنامه حضور داشته باشند از شدت تندروی‌های جوانانه کاسته می‌شود و هدف جشن یعنی شادمانی، بهتر به دست می‌آید.»
به گزارش ایسنا، در متن پیشنهادی شبکه سمن‌های میراثی استان تهران، خطاب به شورای شهر تهران آمده است؛ «جشن چهارشنبه‌سوری از ارکان سنت بزرگ نوروزی است که
ای چشم عالم از کرامات تو روشنای روشن از مهرت دل ناقابل مناز هر چه غیر از خود رهایم کن، رهاترتا با تو باشم از همیشه آشناترعمرم فنا شد وای من در دوری از توای وای بر دل، وای از مهجوری از تومی‌خواهم از تو هر نَفَس یار تو باشمچشمی بده تا محو دیدار تو باشمدل دادی و دل را خودت بردی ز دستممن هر چه هستم عاشق روی تو هستمآغوش عفوت هر که را در بر بگیردجا دارد از نو زندگی را سر بگیرد
ادامه مطلب
با سلام و عرض ادب به دوستان علاقه مند به داشتن خطی زیبا
داشتن خطی زیبا برای تمام سنین تحصیلی و ...دکترا بسیار ضروری می باشد .
حتما شما دوستان عزیز متوجه شدید دانش آموزی یا دانشجویی یا دبیری که دستخط زیبا نداشته باشد برای خواندن متنی که اینها نوشتن معذب می شویم و قادر به خواندن درست دستخط نخواهیم بود ، ما با راه انداختن این سایت شما را به آموزش خط با خودکار نستعلیق و شکسته تحریری ، آشناتر خواهیم کرد.
روش آموزشی جدیدی برای شما دوستان در نظر گرفت

پوره یکی از اولین غذاهایی است که کودکان بالای 4 ماه از آن استقبال می کنند. برای مادران جوانی که می خواهند نوزادانشان را عادت به غذا خوردن دهند و لازم است با غذاهایی آسان و خاص شروع به این کار کنند، هیچ چیز ساده‌تر از تهیه یک پوره سالم و خوشمزه برای نوزادشان نیست.
نخستین غذاهای کودک را باید از نوعی انتخاب کنید که هضم آن ها آسان باشد و اجزای آن ها کودک را به آرامی به طعم ها و بافت های مختلف غذا عادت دهد. بعضی کودکان از طعم های تند و نا ملایم مانن
پله ها را دوتا یکی رساندم به طبقه دوم، هنذفری به گوش، عینک آفتابی به چهره، گوشی بدست، وارد شدمنفس زنان آب دهانم را قورت دادم که بگویم ببخشید دیر شد!استاد (بخوانید استاد سختتتتتتگیر و کلاس پررررررر استرس) چهره اش به خنده وا شد و با اطمینان گفت: ایشون رو کامل  میشناسم! بفرماییداستاد هر چه سختگیرتر کلاس پرجمعیت تر! حلقه شاگردان برگشتن که حاصل ذوق استاد را ببینند و جالب تر که آشناتر ها بیشتر بودند... و از قبل برایم چهارپایه گذاشته بودند در مجاورت
گفته بودم که اگه دیوانه ساز ماجرا خودش بود نمی دونم چیکار کنم. هنوزم نمی‌دونم. و نخواهم دونست. عمیق‌ترین رابطه‌ای که تا حالا تجربه کرده بودم اواسط آبان ۹۸ خراب شد. نمی دونم ۱۵ آبان بود یا ۱۲. یه روزی از همین روزا. که من مجبور شدم شالگردنی که با هم بافته بودیمو بشکافم. شالگردنی که کامواشو دوتایی از خرازی سر کوچهٔ آموزشگاه خریده بودیم. شالگردنی که قرار بود از جفتمون درمقابل سرمایی که معلول حملهٔ دیوانه سازاست محافظت کنه. قرار بود نذاره سوز ج
بی‌حوصله لم داده بودم روی صندلی‌های سفت و چوبی کلاس و تظاهر می‌کردم که دارم به لکچر در مورد Conversational Agents گوش می‌دهم در حالی که ذهنم پیش تعطیلات عیدی بود که قرار نیست به ایران بیایم و دلم پر از حس عجیب بود. یک دفعه چشمم در اسلاید روبه‌رو به کلمه‌ی Shiraz افتاد. مثال ارائه‌دهنده درمورد کاربری بود که از bot درخواست پیشنهاد رستوران کرده بود و یکی از دو پیشنهاد bot رستورانی بود به نام Shiraz. کلمه را ۳ بار خواندم و احساس کردم چقدر ذهنم از این کلمه خالیست.
احمد آزاد

آهنگ بی نظیر زندون خیال
تو زندونه خیال تو دلم پوسید یه فکری کن
گلستونه امید من همه خشکید یه فکری کن
برای من یه فکری کن جدا ماندن
جدا گشتن برای تو چه آسونه
ولی من بی تو میمیرم به حال من یه فکری کن
برای من یه فکری کن هنوز بوی تورو داره
در و دیوار این خونه هنوز عکسه توی طاقچه
میونه اون دوباره داره تو زندونه خیال تو
دلم پوسید یه فکری کن گلستونه امید من
همه خشکید یه فکری کن برای من یه فکری کن
ولی با من چرا ای آشناتر از همه با من
بدون دنیا بر
خیلی از دوستان من که طراح هستند از منابع مختلفی برای طراحی های خود استفاده می کنند اما نام یکی از این منابع بسیار معروف تر ، ملموس تر و آشناتر از دیرگری ها در بین طراحان است. در این مقاله قصد دارم این وبسایت را معرفی کرده و چند تصویر از فضای سایت آن برای شما بفرستم . 
خب نمیخوام بیشتر از این شما رو کنجکاو نگه دارم و میخوام بگم که اسم این وبسایت  FreePik (فری پیک) می باشد. شما می توانید با رفتن به لینکی که در زیر گذاشته ام وارد سایت فری پیک شوید. 

https:
گفته بودم که اگه دیوانه ساز ماجرا خودش بود نمی دونم چیکار کنم. هنوزم نمی‌دونم. و نخواهم دونست. عمیق‌ترین رابطه‌ای که تا حالا تجربه کرده بودم اواسط آبان ۹۸ خراب شد. نمی دونم ۱۵ آبان بود یا ۱۲. یه روزی از همین روزا. که من مجبور شدم شالگردنی که با هم بافته بودیمو بشکافم. شالگردنی که کامواشو دوتایی از خرازی سر کوچهٔ آموزشگاه خریده بودیم. شالگردنی که قرار بود از جفتمون درمقابل سرمایی که معلول حملهٔ دیوانه سازاست محافظت کنه. قرار بود نذاره سوز ج
این متن را در حالی می خوانید که نویسنده متن برای راه رفتنِ هنگام نگارش، نمازخانه خواهران دانشگاه را انتخاب کرده است، از نکات جالب می‌شود به این اشاره کرد که آنها هم به سمتی نماز می‌خوانند که ما می خوانیم، یا از جاکفشی ای استفاده می کنند که ما مشابه اش را، از سمت برادران فقط چند باند(صوت) کمتر دارد که احتمالاً نیازی به آن ندارند، برای خود من بجز وقت شور و هرولهِ هیئت دیگر کاربردی نداشته! یکسری آپشن نیز دارند! مثلاً چراغ کل نمازخانه از اینجا خ
سلام به خودم؛
چطوری علی؟ خب چه سوالیه که دارم می‌پرسم! من خودتم پس می‌دونم چطوری. می‌دونم که این چند هفته اصلاً حالت خوب نبوده و اتفاقات خوبی نیفتاده. آرامشت رو از دست داده بودی و حوصله‌ی هیچ کاری رو نداشتی. نمی‌خواستی با کسی حرف بزنی ولی دوست داشتی کسی بود که می‌تونستی حرف‌هات رو بهش بزنی. دوست داشتی دور و برت اتفاقات دیگه‌ای بیفته ولی نتونستی و اینکه شرایط از کنترلت خارجه برات قابل پذیرش نیست.
خب بذار اول از همه بهت بگم که تو همیشه من رو
من و میمة [ایشون مونث هستند] و سین [اگر مونث بود، واقعا چیز خوبی می‌شد، البته اگر میمة هم «ی» نداشت، چیز بهتری می‌شد] هم‌کار بودیم. از دست این دوتا و بیشتر میمة، من کارم به مشاوره کشید. اوایل که وارد مجموعه شدم، من بودم و میمة و یه میم دیگه که بین میم‌ها دعواهای بسیار می‌شد. اما خب همدیگرو هم دوست داشتن و البته بیشتر میمة.
میمة با این‌که میم رو خیلی دوست داشت اما می‌دونست بهش نمی‌رسه و بر سر قلمروخواهی هم جنگ داشتن، به منم یه نیم‌نگاهی داشت.
هر کسی که حتی علاقه مختصری به زیورآلات دارد هرگز نمی تواند از انواع مدل انگشتر به عنوان تنها تزئین دست ها چشم بپوشد.به ویژه برای دخترهایی که عاشق جواهرات هستند، انگشتر چیزی است که نمی توانند به سادگی از کنار آن بگذرندو همیشه دوست دارند یک نوع از آن را در انگشت خود داشته باشند.
در اکثر نظرسنجی هایی که برندهای معتبر زیورآلات در سراسر دنیا به عمل آورده اندانگشتر جزو محبوب ترین و پر استفاده ترین انواع زیورآلات قرار گرفته است.اما آیا تا به حال به
چرا باید با این قوانین آشنا شویم؟
برای رسیدن به موفقیت در زندگی تنها تلاش کافی نیست. بلکه شما باید با قوانینی آشنا شوید که با به‌کارگیری آن‌ها سریع‌تر و راحت‌تر به اهدافتان دست می‌یابید.
شما یک نفر را در نظر بگیرید که قصد رانندگی از شهری به شهر دیگر را دارد .اگر این شخص با قوانین راهنمایی و رانندگی آشنا نباشد چه می‌شود. او هرگز نمی‌تواند بدون آسیب زدن به خودش و دیگران این مسیر را طی نماید.و امکان رسیدنش به مقصد بسیار کم بوده و خطرات فراوان
خوشحالم که "سِفرعشق"
را دوباره خواندم. خوشحال ترم که از روی نسخه ی چاپ شده خواندم. همان قدر که از
اینستاگرام فراری ام، به وبلاگ علاقه مند. همان قدر که از وبلاگ فراری ام، به
دفترچه ام علاقه مند. همان قدر که از کتاب صوتی و الکترونیکی فراری ام، کتاب چاپ
شده را دوست می دارم. اصلاً لمس واژه ها و صفحاتِ کتاب برایم مرحله ای ست از
خواندن کتاب. مرحله ی مهم دیگری هم دارم به نام بوییدن کتاب! من قبل از خواندن
کتاب ها، آنها را می بویم. بعضی کتاب ها بوی یاس می ده
در امر بازسازی ساختمان خیلی از کارفرمایان با ایده های خاص خود می خواهند فضای ساختمان را با یک تغییر اساسی متحول کنند، باید گفت خیلی از موارد شدنی است در بازسازی ساختمان اما یک سری موارد هستند که عمل بازسازی را برای یک سری از ساختمان ها با مشکل روبه رو می کنند، پس قبل از شروع کار در جلساتی که کارفرما با تیم مهندسین می گذارد و تمام ایده های خود را بیان می کند و مهندسین باید تمام تلاش خود را بکنند که آن ایده ها را به اجرا در آورند ولی اگر این موضو
تاثیر افزایش سن بر پوست صورت و روش‌های مقابله با آنافزایش سن بر هر بخشی از بدن اثر می‌گذارد؛ از جمله بر پوست صورت. هر چه سن بالاتر می‌رود و تجربه و خرد آدم بیشتر می‌شود، تغییراتی که در ظاهر بیرونی رخ می‌دهد، افزایش می‌یابد؛ تغییراتی که بیش از همه، در پوست پیشانی قابل مشاهده است...چند تغییر رایج با افزایش سن در پوست صورت ما رخ می‌هد که البته برخی از آنها آشناتر و آشکارترند: پیشانی با پس رفتن خط رویش مو وسیع می‌شود.گوش‌ها اغلب اندکی درازتر
اهنگ جدید محمد نیکو بنام sleepless بی خوابی

بیخوابی محمد نیکو بزودی
                       از آزاد رکورد
                           دنبال حروف و قافیه هام
                        شروع شده بگو کی پا به پام
                        میاد و میزنه سه تا دو کام
                        میتونی برسی به مافیام
                      میگردن دنبالم آخر هفته کجام
                  سفارشی حال میدم به دو تا شوشام
                 جنگ نرم و گوشت گرم و فکر هواس
                  جن

بیخوابی محمد نیکو بزودی
                       از آزاد رکورد
                           دنبال حروف و قافیه هام
                        میتونی برسی به مافیام
                  جنگ نر
نمی دانم خدا چطور باید عده ای را از ژست طلبکار بودن در بیاورد؟ سیل و زلزله هم فرستاد، اما عده ای انگشت اتهام را به سمت خدا گرفتند!
سیل آمد. یکی گفت: چرا خدا این سیل را به حوزه ی علمیه نفرستاد؟
آن یکی گفت: مسؤولین گناه می کنند، چوبش را مردم می خورند!
آن یکی گفت: تقصیر «مرگ بر آمریکا» است.
آن یکی خواست از خدا دفاع کند، گفت: تنبیه برای همه، تشویق برای یک نفر.
آیا واقعاً خدا اینطور است؟ به خاطر گناه یک عده بقیه را هم گرفتار می کند؟ مثلاً بلا را می فرستد
نمی دانم خدا چطور باید عده ای را از ژست طلبکار بودن در بیاورد؟ سیل و زلزله هم فرستاد، اما عده ای انگشت اتهام را به سمت خدا گرفتند!
سیل آمد. یکی گفت: چرا خدا این سیل را به حوزه ی علمیه نفرستاد؟
آن یکی گفت: مسؤولین گناه می کنند، چوبش را مردم می خورند!
آن یکی گفت: تقصیر «مرگ بر آمریکا» است.
آن یکی خواست از خدا دفاع کند، گفت: تنبیه برای همه، تشویق برای یک نفر.
آیا واقعاً خدا اینطور است؟ به خاطر گناه یک عده بقیه را هم گرفتار می کند؟ مثلاً بلا را می فرستد
سلام
دیروز جاتون خالی قم بودیم. اول رفتیم حرم بعد قرار بود جمع شیم خونه بابابزرگم اینا (این اونی نیست که عمل کرده). برای اولین بار تو این همه سال، به خونواده گفتم من می‌خوام یه کم بمونم حرم خودم میام بعدش. آخه بابام اینا این مدلین که زود زیارت می‌کنن میرن همیشه. چند بار اخیر می‌گفتم یه کم صبر کنین، این بار دیگه گفتم بذار برن با خیال راحت خودم زیارتمو بکنم. شلوغ بود ولی یه گوشه پیدا کرده بودم روبه‌روی ضریح ایستاده بودم که یه خانومه اومد شکلات
سلام
دیروز جاتون خالی قم بودیم. اول رفتیم حرم بعد قرار بود جمع شیم خونه بابابزرگم اینا (این اونی نیست که عمل کرده). برای اولین بار تو این همه سال، به خونواده گفتم من می‌خوام یه کم بمونم حرم خودم میام بعدش. آخه بابام اینا این مدلین که زود زیارت می‌کنن میرن همیشه. چند بار اخیر می‌گفتم یه کم صبر کنین، این بار دیگه گفتم بذار برن با خیال راحت خودم زیارتمو بکنم. شلوغ بود ولی یه گوشه پیدا کرده بودم روبه‌روی ضریح ایستاده بودم که یه خانومه اومد شکلات
سید حسن
اسلامی اردکانی می‌نویسد:
«مکتب معارفی خراسان از جریان‌های دینی
صدسالهٔ اخیر است که نامش با نام فلسفه گره خورده و فصل تازه‌ای در مواجهه با
فلسفهٔ اسلامی گشوده است. این مکتب در این مدت توانسته است انظار را به خود جلب
کند و به تدریح نام آشناتر ”مکتب تفکیک“ را به خود گیرد و در این مدت موافقانی
کنار خود و مخالفانی ضد خود گرد آورد.» (اسلامی اردکانی، ۱۳۹۷: ۶۷) «[مکتب تفکیک[
مکتبی [است[ که کارش را با نقادی فلسفه و بی‌اعتبارسازی آن آغاز کرد،
آموزش روش ترجمه ی انگلیسی به فارسی
تکنیک های ترجمه
روش ترجمه شیوه به کار رفته در ترجمه کل متن است (method) ولی تکنیک ترجمه به اجزای کلامی به کار رفته در ترجمه بستگی داشته و می‌تواند در کلمات و صفحات مختلف به گونه‌ای متفاوت انجام شود. (technique). مترجمین موفق با استفاده از تکنیک‌ها، ترجمه‌ای روان و قابل درک را ارائه می‌کنند. در این مطلب ۷ تکنیک مفید برای ترجمه خوب بررسی می‌شود.
۱-قرض گرفتن (Borrowing)در این تکنیک در واقع کلماتی از زبان منبع در ترجمه لحا
لوگو، نشانه و یا علامت تجاری، نشانی است که کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده ای را از سایر کالاها یا خدمات متمایز نماید.
لوگو عصاره محتوا و درون مایه یک کسب و کار است، به بیان دقیق‌تر لوگو می‌بایست در کمتر از یک ثانیه، یک برنـــد را در ذهن مخاطب جاودانه کند.

آرم چیست؟
آرم یک کلمه فرانسوی هست که اولین بار توسط طراحان گرافیک مورد استفاده قرار گرفت. در اوایل دهه ۷۰ شمسی به پیشنهاد استادان دانشکده هنر، واژه (نشانه) به جای آرم و لوگو مورد اس
لوگو، نشانه و یا علامت تجاری، نشانی است که کالاهای تولیدی یا خدمات ارائه شده ای را از سایر کالاها یا خدمات متمایز نماید.
لوگو عصاره محتوا و درون مایه یک کسب و کار است، به بیان دقیق‌تر لوگو می‌بایست در کمتر از یک ثانیه، یک برنـــد را در ذهن مخاطب جاودانه کند.

آرم چیست؟
آرم یک کلمه فرانسوی هست که اولین بار توسط طراحان گرافیک مورد استفاده قرار گرفت. در اوایل دهه ۷۰ شمسی به پیشنهاد استادان دانشکده هنر، واژه (نشانه) به جای آرم و لوگو مورد اس

یادداشت دوم
دایی پدرم آدم عجیبی بود. اما من همین کارهای عجیبش را که شبیه هیچ‌کس نبود جز خودش دوست داشتم. و ایده‌هایش را که قبلا به آن‌ها فکر کرده بود تحسین می‌کرد.
وقتی به دیدن خواهرش که مادربزرگ من بود و طبقه پایین خانه ما زندگی می‌کرد می‌آمد همیشه دست‌ پُر می‌آمد. اما چه می‌آورد؟
از لبنیاتی که قبولش داشت یک سطل بزرگ ماست می‌خرید می‌آورد.
یک کیسه بزرگ سیب دماوند می‌آورد. مرغ تازه می‌خرید. لابد نان تازه هم خریده بود. گلدان شمعدانی هم.

آرم چیست؟
خلاقیت دردنیای امروز یکی از پیش شرط های اساسی موفقیت است.
کودکان امروز و بزرگسالان فردا برای کسب موفقیت در ابعاد مختلف زندگی شان بیش از هوش نیازمند خلاقیت هستند تا بتوانند شرایط مطولب را خلق کنند، راه حل های جدیدی کشف کنند و جهان را به گونه ای متمایز و شایسته تغییر دهند.
به عنوان والدممکن است با این سوال مواجه شوید که چگونه می توان خلاقیت را در کودکان افزایش داد؟ کودکان خلاق چگونه رشد می کنند و روش های عملی پرورش خلاقیت چیست.
با ادامه ی مطلب

به مناسبت سالروز ولادت امام حسن عسگری
در سالروز ولادت یکی از اهل بیت گرامی پیامبر اسلام (ص) قرار داریم. سال 232 ه. ق در چنین روزی یکی از نوادگان پیامبر (ص)، حضرت امام حسن عسگری (ع) دیده به جهان گشود. آن حضرت گرچه 28 سال بیشتر زندگی نکرد، اما گنجینه ای گرانبها از معارف و علوم اسلامی را از خود به یادگار گذاشت. این روز خجسته به همه دوستداران فضیلت و پاکی مبارک باد.
میلاد امام حسن عسگری(ع) مبارک باد
در شرح خصوصیات امام حسن عسگری (ع) گفته شده است که ایش
هراس و دلهره در مواجهه‌ی ما با خرید بک لینک می‌تواند امری طبیعی و امیدوارکننده باشد. اما وقتی به ریشه‌یابی این مسئله می‌پردازیم چنین ترسی را بی‌جا و قابل پیشگیری می‌بینیم. آنچه باعث می‌شود به صورت تضمینی این واهمه برای خرید بک لینک به سراغ شما نیاید، ریشه‌کن کردن عوامل ناشی از آن است. انسان روحیات متنوعی دارد و تعمیم دادن هرمی این دلایل به کلیه‌ی افراد خطای محض است. ولی برای باز کردن باب گفت‌وگو بد ندیدم که تصورات خودم از این دوری از خ
هراس و دلهره در مواجهه‌ی ما با خرید بک لینک می‌تواند امری طبیعی و امیدوارکننده باشد. اما وقتی به ریشه‌یابی این مسئله می‌پردازیم چنین ترسی را بی‌جا و قابل پیشگیری می‌بینیم. آنچه باعث می‌شود به صورت تضمینی این واهمه برای خرید بک لینک به سراغ شما نیاید، ریشه‌کن کردن عوامل ناشی از آن است. انسان روحیات متنوعی دارد و تعمیم دادن هرمی این دلایل به کلیه‌ی افراد خطای محض است. ولی برای باز کردن باب گفت‌وگو بد ندیدم که تصورات خودم از این دوری از خ
آموزش روش ترجمه ی انگلیسی به فارسی

روش ترجمه شیوه به کار رفته در ترجمه کل متن است (method) ولی تکنیک ترجمه به اجزای کلامی به کار رفته در ترجمه بستگی داشته و می‌تواند در کلمات و صفحات مختلف به گونه‌ای متفاوت انجام شود. (technique). مترجمین موفق با استفاده از تکنیک‌ها، ترجمه‌ای روان و قابل درک را ارائه می‌کنند. در این مطلب ۷ تکنیک مفید برای ترجمه خوب بررسی می‌شود.

۱-قرض گرفتن (Borrowing)
در این تکنیک در واقع کلماتی از زبان منبع در ترجمه لحاظ می‌شود. به
بهترین مقاصد برای سفرهای خانوادگی
 سفر رفتن با بچه‌ها می‌تواند به گسترش دیدگاه‌ آن‌ها درباره‌ی زندگی و فرهنگ مردم سراسر دنیا کمک بسیاری کند.
با این سفرهای الهام بخش دید فرهنگی خانواده را وسیع‌تر کنید. بیشتر خانواده‌ها طرفدار بردن بچه‌ها به سفر نیستند، چرا که فکر می‌کنند سفر با کودکان مساوی است با بردن وسایل اضافه‌ و گوش کردن به بهانه گیری‌های آن‌ها؛ اما باید به این نکته توجه داشت که سفر خانوادگی عمق فکری کودکان افزایش می‌دهد. در ا
بسم الله الرحمن الرحیم
درس سوّم فلسفه آفات و شرور
از قدیم ترین ایام تا امروز گروهی از ناآگاهان بر عدالت خدا خرده گرفته اند، و مسائلی را مطرح نموده اند که به اعتقاد آنها با عدالت خدا سازگار نیست، و حتّی گاه آنها را نه تنها دلیل بر نفی عدالت که دلیلی بر انکار وجود خدا پنداشته اند!
از جمله، وجود حوادث ناگوار مانند طوفان ها و زلزله ها و مصائب دیگر که همگانی است.
و همچنین تفاوت هایی که در میان انسان ها دیده می شود.
و نیز شرور و آفت هایی که دامن انسان
X
تبلیغات

اهنگ جدید محمد نیکو 

بیخوابی محمد نیکو بزودی

از آزاد رکورد
                           دنبال حروف و قافیه هام
                        میتونی برسی به مافیام
                  جنگ نرم و میرسونه ب
X
تبلیغات

بیخوابی محمد نیکو بزودی
                       از آزاد رکورد
                           دنبال حروف و قافیه هام
                        میتونی برسی به مافیام

X
تبلیغات

بیخوابی محمد نیکو بزودی
                       از آزاد رکورد
                           دنبال حروف و قافیه هام
                        میتونی برسی به مافیام

X
تبلیغات

بیخوابی محمد نیکو بزودی
                       از آزاد رکورد
                           دنبال حروف و قافیه هام
                        میتونی برسی به مافیام

یک تابستان طول کشید تا من پنجره را بنویسم. نیمه‌ی شعبان بود و تیرماه بود که تصمیمش را گرفتم و نیمه‌ی شهریور بود که اولین پست را منتشر کردم. در قفس ننوشتن بودم. کلمات غریبگی می‌کردند با من. همیشه تماشایشان کرده بودم. سال‌ها یواشکی از دور نگریسته بودم که چگونه با دیگران همراه می‌شوند. دیده بودم سیلوراستاین چگونه می‌رقصد با کلمات. بل را در پناه کلمات، به دنبال درمان‌شدن می‌دیدم. زلف‌آشفته و خوی‌کرده و خندان‌لب و مست که شبانه به بالین حاف
مهم‌ترین آموزش زبان انگلیسی سایت زبان رمزی آن این است که شمارا وادار به تایپ کردن مینماید . مطمئن باشید دیر یا این که زود گوگل در بعضی جستجوها نوشته‌های شما‌را معرفی خواهد کرد و وب لاگ شما بعداز آبادی یا این که بیست مقاله , بازدیدکنندگان نا آشنا نیز یادگیری زبان انگلیسی رایگان خواهد داشت . دیدن تعداد بازدیدکننده‌های روزمره به یک بازی تبدیل می‌گردد و شم میکنید که می بایست اکثر بنویسید .
دنبال فرا گرفتن تمامی کلمه ها نباشید
فهم و شعور معنی
یک ماه و چند روز خانه نشینی کار خودش را کرده. با وجود کلی کار که باید انجام بشن، تمرکز کافی برای هیچ کاری ندارم و هر روز یه تیکه از کارهام رو دست می گیرم بلکه جلو برن! این پست نتیجه تلاش های منه برای اینکه بتونم ذره ای تمرکزم رو به دست بیارم و بتونم مدت زیادی بشینم پای انجام دادن کاری. نمی دونم خوندن این پست هام برای کسی جذابیتی داره یا نه. گاهی اوقات این فکر رو می کنم که نوشتن این پست ها و خلاصه کردن اون چیزی که از کتاب می خونم و از مستند می بینم م
به نام خداوند جان و خرد

گفت و گو با شیخ صدوق (ره)

بیژن شهرامی

سالها فکر می کردم جناب شیخ صدوق(ره) همان شهید محراب آیت
الله صدوقی(ره) است تا این که امسال عید برای زیارت حضرت فاطمه معصومه سلام الله
علیها به شهر مقدس قم رفتیم و به جای اقامت در 
هتل – که پول
بسیاری می خواست - سراغ ستاد اسکان آموزش و پرورش رفتیم و مهمان مدرسه ای نوساز و
زیبا شدیم که اسم حضرت شیخ  بر سر درش
نوشته شده بود.

در ورودی آموزشگاه تابلویی به چشم می خورد که علاقه مندان
را ب
عکس پروفایل
یک دوره از زندگیمگم شد…وقتیمیان آرزوهای “کودکی” ام“پیر” شدم…!
انسان مانند دریاست ؛هر چه عمیق تر باشد آرامتر است.انسان بزرگ بر خود سخت می گیردو انسان کوچک بر دیگران.انسان قوی از خودش محافظت میکندو انسان قویتر از دیگران.وقطعاً این قدرت را فقط میتوان در پناه پروردگار داشت.هرکس که به او نزدیک تر است،آرامتر، متواضع تر و قدرتمندتر است،و تابش نور او را میتوان هر لحظه حس کرد
ما در یک دنیا به خواب رفتیمو در دنیای دیگری از خواب بیدار
عکس پروفایل
انسان مانند دریاست ؛هر چه عمیق تر باشد آرامتر است.انسان بزرگ بر خود سخت می گیردو انسان کوچک بر دیگران.انسان قوی از خودش محافظت میکندو انسان قویتر از دیگران.وقطعاً این قدرت را فقط میتوان در پناه پروردگار داشت.هرکس که به او نزدیک تر است،آرامتر، متواضع تر و قدرتمندتر است،و تابش نور او را میتوان هر لحظه حس کرد
عکس پروفایل
عکس پروفایل
عکس پروفایل
عکس پروفایل
این پست، نقد و بررسی فیلم نیست؛ و برخلاف بیشتر پست‌های فانوس، بدون نقابی ادبی است.
دیروز دو بار فال حافظ گرفتم ...  شاید بهتر است بگویم دیشب، دوبار برایم فال گرفته‌شد؛ چون خودم اعتقادی به فال و تقدیر و سرنوشت ندارم و هر دو بار، جمله‌ای در تفسیرش بود که « اسرارت را فاش نکن.» و من امروز قصد خلافش را کرده‌ام.
حوالی ظهر شنبه، فیلم سینمایی Joker را دیدم. شاید شما هم تجربه کرده‌باشید، بعضی رخدادها، در لحظه تأثیرشان را بروز نمی‌دهند ولی مدتی که می‌گ
دیروز دو بار فال حافظ گرفتم ...  شاید بهتر است بگویم دیشب، دوبار برایم فال گرفته‌شد؛ چون خودم اعتقادی به فال و تقدیر و سرنوشت ندارم و هر دو بار، جمله‌ای در تفسیرش بود که « اسرارت را فاش نکن.» و من امروز قصد خلافش را کرده‌ام.
حوالی ظهر شنبه، فیلم سینمایی Joker را دیدم. شاید شما هم تجربه کرده‌باشید، بعضی رخدادها، در لحظه تأثیرشان را بروز نمی‌دهند ولی مدتی که می‌گذرد، چند ساعت یا چند روز، آرام آرام می‌فهمید تغییری درتان رخ داده، سوالاتی می‌پرس
حوالی ظهر شنبه، فیلم سینمایی Joker را دیدم. شاید شما هم تجربه کرده‌باشید، بعضی رخدادها، در لحظه تأثیرشان را بروز نمی‌دهند ولی مدتی که می‌گذرد، چند ساعت یا چند روز، آرام آرام می‌فهمید تغییری درتان رخ داده، سوالاتی می‌پرس
این پست، نقد و بررسی فیلم نیست؛ و برخلاف بیشتر پست‌های فانوس، بدون نقابی ادبی است.
حوالی ظهر شنبه، فیلم سینمایی Joker را دیدم. شاید شما هم تجربه کرده‌باشید، بعضی رخدادها، در لحظه تأثیرشان را بروز نمی‌دهند ولی مدتی که می‌گ
این یک روایت حقیقی ست که بدلیل غیر معمول بودنش سبب میشود آنرا به واژه و واژه گان را به خط بکشم تا شاید بتوانم وظیفه ی اخلاقی خویش را برابر خطرات ، جوانبش انجام داده باشم. نکته؛ بنده مراد نوری زاده فرزند عبدالل¬ه متولد سینزدهم فروردین 1348 سه کلاس سواد اکاور ، سبب عدم توانایی در نگارش صحیح مطالب مورد نظر میشود، از اینرو به فردی تواناتر و آشناتر رجوع نموده ام و تمامی روایت از بیان بنده و نگارش این جوان محترم صورت میگیرد. 

BIG Foot.            
پا پ
جمع و تالیف قرآن جمع آوری قرآن در 3 مرحله انجام شده است: 1. مرحله نظم و چینش آیه ها در کنار هم که شکل سوره ها را پدید آورد. این کار در زمان خود پیامبر صلی الله علیه و آله و به دستور حضرت بوده است. جای هر آیه و اسم هر سوره را خود حضرت مشخص کردند. روایاتی که از پیامبر صلی الله علیه و آله در خصوص ثواب ختم قرآن، وارد شده؛ دلیل بر این است که ابتدا و انتهای قرآن، کاملا مشخص بوده است. در غیر این صورت سفارش ختم قرآن، بی معنا خواهد بود. 2. جمع کردن مصحف ها و صفحا
این یک روایت حقیقی ست که بدلیل غیر معمول بودنش سبب میشود آنرا به واژه و واژه گان را به خط بکشم تا شاید بتوانم وظیفه ی اخلاقی خویش را برابر خطرات ،پنهان در کوههای جنگل پوش غرب گیلان و حوادث سانسور شده ای که کسی از ان اگاه نیست مطلع و به گوش شما برسانم .   
  نکته؛ بنده مراد نوری زاده فرزند عبدالل¬ه متولد سینزدهم فروردین 1348 سه کلاس سواد اکاور ، سبب عدم توانایی در نگارش صحیح مطالب مورد نظر میشود، از اینرو به فردی تواناتر و آشناتر رجوع نموده ام و ت
نحوه زیست در گذشته بخصوص در مناطق گرمسیر کویر
ایران پیرامون حیاطهای محصور صورت میگرفته که معرف یک زندگی در اصطلاح آن‌
زمان اندرونی بوده و ایوانها و اطاقهای وابسته بآن بدور از حیاط حلقه
میزدند.
حـوض:حوضچه یا آب‌نما که وسیله‌یی برای شتشو بود بصورت یک
عامل خنگ‌کننده در شبهای گرم تابستان و آبیاری درختان‌ یا‌ گلها بکار
میرفتند.
ایوانهای سرپوشیده اطراف حیاط در شبهای گرم جهت خوابیدن
مورد اسـتفاده قـرار میگرفتند و در روز از تابش نور شدید

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها